situace Situační studie (.pdf 5.9 MB)

Výhledově bude zástavba lokality pokračovat dalšími etapami:

  • ETAPA “F“ - na ploše o výměře 2.703 m2 bude realizována výstavba 8 nízkonákladových „startovacích“ domů pro mladé rodiny
  • ETAPA “B“ - bude postaveno 7 max. 4 podlažních bytových domů s nájemními byty a byty na prodej

Neváhejte tedy a vyberte si svůj pozemek pro výstavbu domu dle vlastní představy!

O projektu

Přejete si bydlet ve vlastním domě v blízkosti krajského města s využíváním veškerých jeho možností, a přitom v malebném přírodním prostředí? Máme pro Vás dobrou zprávu – toto přání si můžete splnit v nově vznikající čtvrti situované v příměstské části Jihlavy – na Horním Kosově. Nový residenční projekt nesoucí název RESIDENCE KASKÁDA je od roku 2012 budován na ploše 12 ti hektarů postupně po jednotlivých etapách a nabízí vše potřebné pro pohodlné a kvalitní bydlení.


Investorem a současně i developerem projektu je společnost LANDWEALTH CZ s.r.o., která na Jihlavsku působí od roku 2000. Díky podpoře managementu této společnosti a ve spolupráci s týmem renomovaných architektů a dodavatelských stavebních firem vzniká na pozemcích společnosti nová čtvrť rodinných domů, vilek, doplněná řadovými a bytovými domy - tedy bydlení dostupné pro všechny skupiny obyvatel z Jihlavy a okolí.

Cílem investora projektu je vytvořit klidné prostředí pro bydlení v harmonii s okolní přírodou. Nadstandardní je pak i šíře budovaných komunikací, dále chodníky umístěné po jejich obou stranách, dostatek parkovacích stání. Ke Zklidnění provozu zajišťují kruhové objezdy a zpomalovací pásy. Celkovou komfortnost lokality pak dotváří oddechové zóny s lavičkami, velké množství uliční zeleně i zajímavý typ veřejného osvětlení. V etapě A pak můžete nalézt dětské hřiště se skluzavkou a houpačkou. Opomenuti nebyli ani dospělí, ti mají k dispozici petanquové hřiště.

Pokud nejste přímo z Jihlavy, nezoufejte, Residence Kaskáda má díky své výhodné poloze velmi dobré dopravní spojení a rychlé napojení na dálnici D1.

Projekt je rozdělen do několika etap s označením „A“ až „F“, z nichž každá z nich nabízí jiné možnosti bydlení - v rodinných domech (etapa „A“, „C“, „E“ a „F“), v řadových rodinných domech (etapa „D“) i bydlení v bytových nízkopodlažních domech (etapa „B“).

V rámci etap „A“, „C“, „E“ určených pro individuální bydlení bylo do konce roku 2015 vybudováno celkem 59 kompletně zasíťovaných stavebních pozemků. Aktuálně zbývají pouze 3 neprodané pozemky v poslední dokončené etapě E, což dokládá atraktivitu lokality a úspěšnost tohoto developerského projektu.

Pro zájemce o bydlení v řadových domech je od prosince 2015 zahájena výstavba v etapě „D“. První fáze této výstavby byla již dokončena a prvních 8 řadových domů bylo předáno novým majitelům. V současné době pokračují stavební práce na 2. a 3 fázi výstavby, ve kterých vznikne dalších 14 řadovek. Z tohoto počtu je 6 domů již rezervovaných a v tuto chvíli zbývá volných 8 domů ve třetí fázi. Po prodeji i těchto zbývajících 8 domů bude celková kapacita lokality vyčerpána.